ورود ثبت

ورود

نام کاربری / ایمیل
رمز عبور
ذخیره سازی اطلاعات

فرم عضویت در سایت

لطفا کلیه فیلدها را با دقت پر نمایید
نام
نام کاربری / ایمیل
رمز عبور
تکرار رمز عبور
ایمیل
تکرار ایمیل

استاندار مازندران با تاکید بر استفاده اصولی از مباحث ملی ساختمان، گفت: ساخت و سازها در مازندران بر اساس ضوابط مهندسی نیست.

 

محمد اسلامی امروز در کنفرانس بین‌المللی توسعه عمران در دانشگاه شمال آمل با اشاره به اینکه از مواردی که در کشور ما خیلی مورد مداخله قرار گرفته در مهندسی عمران است اظهار داشت: افرادی که بدون صلاحیت و قابلیت در این رشته هستند به فعالیت می پردازند که به همراه خود نابهنجاری‌هایی را به وجود می‌آورند.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاهیان باید در خصوص درس مهندسی عمران  با یک احساس همه جانبه حرفه‌ای و اجتماعی بیش از پیش اثرگذار باشند، افزود: باید برعلیه فاقد صلاحیت‌ها و قابلیت‌ها ورود جدی یافت و عرصه را برای آنها تنگ کرد تا ساخت و سازها براساس ضوابط حرکت کند.

اسلامی با بیان اینکه در عرصه مهندسی عمران لازم است تا به پنج فرآیند اصلی مکان یابی و استقلال با ایجاد آمایش سرزمینی، محاسبات ساخت و اجرا، نظارت و کنترل با ایجاد آزمایشات مکانیکی، نگهداری و بهره‌برداری توجه شود، گفت: در این عرصه باید به خلاقیت‌های نوین و طرح‌های جوانان توجه شود و محیط برای آنها فراهم شود.

استاندار مازندران با اعلام اینکه استفاده از یافته‌های نوین برای بکارگیری در جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها و همایش‌ها اختصاص نیابد، بیان کرد: با برگزاری کارگاه‌های فنی باید به حمایت از این یافته‌ها پرداخت و شرکت‌ها، پیمانکاران، مهندسین از این یافته‌ها استفاده ببرند.

شهردار آمل نیز در این کنفرانس  نیز یکی از برنامه‌های توسعه پایدار کشور را برگزاری چنین همایش‌ها و کنفرانس‌ها بیان و عنوان کرد: چنین برنامه‌هایی ارائه مقالاتی می‌شود که در حبس قرار گرفته بودند.

احمد امیرسلیمانی با بیان اینکه دریچه اشتغال و صنعت اقتصاد چنین همایش‌هایی است تا مشکلات ایران را رفع شود، افزود: ایجاد توسعه استان و شهرستانی ساخت فرودگاه، حمل و نقل راه و موارد دیگر است.