ورود ثبت

ورود

نام کاربری / ایمیل
رمز عبور
ذخیره سازی اطلاعات

فرم عضویت در سایت

لطفا کلیه فیلدها را با دقت پر نمایید
نام
نام کاربری / ایمیل
رمز عبور
تکرار رمز عبور
ایمیل
تکرار ایمیل

معاون استاندار و فرماندار ویژه آمل از ارسال و اعزام نخستین محموله کمک‌های مردمی، واحدهای تولیدی و خیرین این شهرستان با ۱۲ دستگاه کامیون برای زلزله‌زدگان کرمانشاه خبر داد.

 

سیدجعفر رسولی عصر امروز در جمع خبرنگاران شهرستان آمل با اشاره به ارسال نخستین محموله کمک‌رسانی مردم آمل به زلزله‌زدگان کرمانشاه، اظهار داشت: ستاد مدیریت بحران این شهرستان در نخستین روز از واقعه دردناک زلزله در کرمانشاه به منظور کمک رسانی به مردم آسیب دیده تشکیل کارگروه داده است.

وی با اشاره به اینکه با آغاز فعالیت اعضای این ستاد ملزومات لازم برای رفع نیازهای مردم غرب ایران بررسی شده است، افزود: با تشکیل ستاد حضور و استقبال اعضای مجمع خیرین، مدیران واحدهای تولیدی با برند مطرح کشور، به ویژه نیروهای امداد و نجات هلال‌احمر، اورژانس هوایی115 آمل و مشارکت مردمی بی نظیر و قابل ستودنی بود.

فرماندار ویژه آمل با اعلام اینکه در نخستین روز از حادثه زلزله 9 ایستگاه جمع آوری مردمی در سطح شهر آمل برپا شد، عنوان کرد: علاوه بر آن دهیاران و شوراهای اسلامی روستایی نیز با هماهنگی بخشداران در این امر خداپسندانه با کمک های غیرنقدی همراه ستاد شدند.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان آمل با بیان اینکه نخستین محموله پس از دو روز از استقرار این ایستگاه ها با بارگیری 12 دستگاه کامیون عصر امروز به سمت کرمانشاه حرکت داده شد، تصریح کرد: این محموله‌ها شامل 700 کارتن انواع کنسرو موادغذایی، 12 هزار باکس آب معدنی 24 تایی، 1700 تخته پتو، 500 دستگاه چادر امدادی جمعیت هلال‌احمر و یک هزار کارتن کیک و کلوچه است.

وی با بیان اینکه به‌غیر از این واحدهای تولیدی شهرستان آمل همچون کاله، دوشه هراز، صالح و دلوسه به صورت جداگانه اقدام به ارائه محموله موادغذایی کردند، ادامه داد: در کنار آن کمک های نقدی مردمی نیز هست که همچنان در حال جمع بندی و جمع آوری است.

رئیس جمعیت هلال‌احمر آمل با اشاره به اینکه تمامی محموله‌ها از سوی معاونت جمعیت هلال‌احمر مازندران چک و مورد تایید واقع شد، گفت: جمعیت هلال‌احمر این شهرستان برای امدادرسانی و کمک به آسیب دیدگان زلزله مردم کرمانشاه 13 امدادگر از تیم واکنش سریع را به همراه کامیون ها اعزام کرد.

جمشید نیکزاد با تاکید بر اینکه ایستگاه‌های مستقر در شهر همچنان برپا است و کمک‌های مردمی را دریافت می‌کنند، بیان کرد: در این دو روز مساعدت و مشارکت خیرین آمل و واحدهای تولیدی آمل ستودنی بوده و همچنان شاهد این کمک ها از سوی آنها هستیم.

وی خاطرنشان کرد: با اعزام اولین محموله‌ هماهنگی لازم شده تا بطور مستقیم در مکانی به‌عنوان انبار نگهداری واقع در بیستون کرمانشاه قرار گرفته و با صلاحدید لازم بین زلزله‌زدگان توزیع شود.